Modne tapety, czyli jakie?

Na pewno wielu Czytelników świetnie jeszcze pamięta te tapety, które mieszkańcy naszego kraju mieli na ścianach w swoich pokojach dziennych, przedpokojach, sypialniach czy też kuchniach w latach osiemdziesiątych czy też dziewięćdziesiątych. Bądźmy szczerzy: nie było wtedy mowy  o najwyższej jakości wykonania ani też o dużej ilości modnych modeli do wyboru. W rezultacie wyglądało to także dosłownie w co drugim polskim domu lub mieszkaniu można było spotkać bliźniaczo podobne modele. Dzisiaj jednak sytuacja zmieniła się w tym przypadku o sto osiemdziesiąt stopni, projektanci tych naściennych dekoracji bardzo dbają o to, by zaproponować nawet najbardziej wymagającym odbiorcom takie modele, które będą w stanie szczerze ich zachwycić. I to się świetnie udaje, tapety przeżywają w  naszej rzeczywistości swój wielki renesans – o cieszy nas niebywale!

Jakie wzory są dzisiaj na topie?

Mogłoby się wydawać, że motywy florystyczne odeszły już do lamusa,  że Polacy w dwudziestym pierwszym wieku nie będą się raczej nimi interesować. Nie jest to jednak prawdą, bowiem sytuacja jest zgoła odmienna. Okazuje się, że ich wybór jest tak imponujący, że każdy znajdzie coś dla siebie, tym samym dodając całe mnóstwo subtelności, delikatności i niezwykłego czaru swoim przestrzeniom. Dużym zainteresowaniem cieszą się aktualnie chociażby modele z orientalnymi storczykami w roli głównej. Romantyczne róże także cieszą się niemałym wzięciem, zaś każdy, kto pragnie urządzić swoją przestrzeń w stylu retro, powinien pomyśleć o pięknych dmuchawcach.

Oczywiście nie jest to jedyna popularna opcja. Okazuje się, że Polacy zakochali się także w motywach orientalnych. Dlaczego tak się dzieje? Coraz częściej podróżujemy na Daleki Zachód, czerpiąc właśnie z niego inspirację.  Dlatego właśnie mandale, gejsze, kwiaty kwitnącej wiśni oraz filiżanki z kawą tak często pojawia się na modnych tapetach. I jest pięknie!

Nie możemy rzecz jasna pominąć jeszcze jednego patentu, który sprawdza się  w naszym kraju z ogromnym powodzeniem. Nowa o tych modelach, które przedstawiają faktury różnych materiałów naturalnego pochodzenia. Mowa o drewnie, sznurku, kamieniu czy też betonie. Polacy wydają się szczerą miłością kochać tego typu egzemplarze, bowiem bardzo często stosują je w swoich czterech ścianach, co wcale nas nie dziwi.

Czy to jest drogie?

Nie, na szczęście nie, za bardzo modne, nowoczesne, stworzone z wielką dbałością o detale tapety nie musimy na szczęście dużo płacić. W związku z tym każdy może sobie pozwolić na ich zakup – i bardzo nas to cieszy!